Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Name Job title Email Phone Mobile Building
Aaen, Janus Holst Ph.d.-studerende jhaaen@tdm.au.dk +4587163829 +4561684405 1483, 629
Aagesen, Birthe Projektleder baagesen@tdm.au.dk +4521730612 1483, 625
Andersen, Mathilde AC-fuldmægtig m.andersen@tdm.au.dk +4542662471 +4542662471 1483, 631
Andersen, Mikey Bruun Studentermedhjælper mba@tdm.au.dk 183, 633
Bang, Jørgen Emeritus jbang@tdm.au.dk +4528992155 1483, 651
Bech, Christian Winther Koordinator cwbech@tdm.au.dk +4521669706 1483, 618
Boie, Mette Alma Kjærsholm Videnskabelig assistent mebo@tdm.au.dk +4525566626 1483, 629
Caviglia, Francesco Lektor caviglia@tdm.au.dk +4587162605 +4541663378 1483, 632
Christensen, Anders Vinding Specialkonsulent avc@tdm.au.dk +4540878294 1483, 645
Cozart, Stacey Marie Chefkonsulent smc@tdm.au.dk +4587162938 +4560704698 1483, 620
Cramer, Tobias Viftrup Studentermedhjælper tobias.cramer@tdm.au.dk +4587163602 1483, 633
Dalsgaard, Christian Lektor cdalsgaard@tdm.au.dk +4521664955 1483, 622
Donovan, Maria Margaret O It-medarbejder mmdonovan@tdm.au.dk +4587162037 1483, 651
Ellehage, Pernille Studentermedhjælper pellehage@tdm.au.dk +4587163507 1483, 648
Elving, Pernille Risør Videnskabelig assistent prelving@tdm.au.dk +4542234221 1483, 623
Felby, Laura Cordes Ph.d.-studerende lcf@tdm.au.dk +4528129330 1483, 623
Færgemann, Helle Meibom Specialkonsulent hmf@tdm.au.dk +4560202621 1483, 623
Gislev Kjærsgaard, Tom Videnskabelig assistent tgislev@tdm.au.dk +4593508484 1483, 621
Gjermandsen, Pia Kontorfuldmægtig pgjermandsen@tdm.au.dk +4587162031 1483, 621
Hansen, Rasmus Studentermedhjælper rasmushansen@tdm.au.dk 1483, 648
Jessen, Carsten Emeritus cj@tdm.au.dk +4551491034 C, 006
Jønshøj, Bente Afdelingsleder bjonshoj@tdm.au.dk +4587161951 +4521551419 1483, 645
Keiding, Tina Bering Lektor keiding@tdm.au.dk +4587163602 +4524424656 1483, 619
Kirkegaard, Preben O Lektor pok@tdm.au.dk 1483, 651
Kjær, Arne Centerleder akjaer@tdm.au.dk +4587163508 +4528992359 1483, 649
Kristiansen, Bente Chefkonsulent bentek@tdm.au.dk +4593521860 C, 012
Larsen, Anders Hjortskov Udviklingskonsulent ahlarsen@tdm.au.dk +4542318704 1483, 631
Lauridsen, Louise Hahn Studentermedhjælper louisehahnlauridsen@tdm.au.dk 1483, 648
Lund, Lea Adjunkt lealund@tdm.au.dk +4540975446 1483, 646
Lund, Rolf Ekstern lektor rolf@tdm.au.dk 1483, 651
Mantaluta, Artur Studentermedhjælper au589904@tdm.au.dk 1483, 633
Moses, Ivan Steffen Studentermedhjælper ivmo@tdm.au.dk +4587163602 1483, 633
Møller, Karen Louise Specialkonsulent klmoeller@tdm.au.dk +4550822681 1483, 625
Natsis, Antonios Post doc. anatsis@tdm.au.dk +4593508508 1483, 627
Nørgård, Rikke Toft Lektor rtoft@tdm.au.dk +4520466756 1483, 628
Papadopoulos, Pantelis M. Lektor pmpapad@tdm.au.dk +4587163496 +4530587348 1483, 650
Pedersen, Alex Young Ph.d.-studerende alex@tdm.au.dk 1483, 627
Pedersen, Anne Leth Emeritus alp@tdm.au.dk +4560202737
Pomerleau, Oliver-Seamus It-medarbejder oliver.pomerleau@tdm.au.dk 1483, 651
Robinson, Sarah Lektor srobin@tdm.au.dk +4524850818 1483, 630
Bengtsen, Søren Smedegaard Lektor ssbe@tdm.au.dk +4520467019 1483, 626
Søndergaard, Simone Brendstrup Udviklingskonsulent sb@tdm.au.dk +4521723438 C, 014
Sørensen, Sabrina Bloch Studentermedhjælper sabrina@tdm.au.dk 1483, 633
Thestrup, Klaus Lektor kthestrup@tdm.au.dk +4521551302 1483, 654
Thingholm, Hanne Balsby Adjunkt hbt@tdm.au.dk +4525566735 1483, 624
Thomsen, Mette Brinch Udviklingskonsulent mbthomsen@tdm.au.dk +4551335079 1483, 647
Wahl, Christian Ph.d.-studerende chwa@tdm.au.dk 1483, 651

Janus Holst Aaen Ph.d.-studerende
Phone: +4587163829
Email:


Birthe Aagesen Projektleder
Email:


Mathilde Andersen AC-fuldmægtig
Phone: +4542662471
Email:


Mikey Bruun Andersen Studentermedhjælper
Email:


Jørgen Bang Emeritus
Email:



Mette Alma Kjærsholm Boie Videnskabelig assistent
Email:


Francesco Caviglia Lektor
Phone: +4587162605
Email:


Anders Vinding Christensen Specialkonsulent
Email:


Stacey Marie Cozart Chefkonsulent
Phone: +4587162938
Email:


Tobias Viftrup Cramer Studentermedhjælper
Phone: +4587163602
Email:



Maria Margaret O Donovan It-medarbejder
Phone: +4587162037
Email:


Pernille Ellehage Studentermedhjælper
Phone: +4587163507
Email:


Pernille Risør Elving Videnskabelig assistent
Email:


Laura Cordes Felby Ph.d.-studerende
Email:


Helle Meibom Færgemann Specialkonsulent
Email:


Tom Gislev Kjærsgaard Videnskabelig assistent
Email:


Pia Gjermandsen Kontorfuldmægtig
Phone: +4587162031
Email:


Rasmus Hansen Studentermedhjælper
Email:


Carsten Jessen Emeritus
Email:


Bente Jønshøj Afdelingsleder
Phone: +4587161951
Email:


Tina Bering Keiding Lektor
Phone: +4587163602
Email:



Arne Kjær Centerleder
Phone: +4587163508
Email:


Bente Kristiansen Chefkonsulent
Phone: +4593521860
Email:


Anders Hjortskov Larsen Udviklingskonsulent
Email:



Lea Lund Adjunkt
Email:


Rolf Lund Ekstern lektor
Email:


Artur Mantaluta Studentermedhjælper
Email:


Ivan Steffen Moses Studentermedhjælper
Phone: +4587163602
Email:


Karen Louise Møller Specialkonsulent
Email:




Pantelis M. Papadopoulos Lektor
Phone: +4587163496
Email:


Alex Young Pedersen Ph.d.-studerende
Email:






Simone Brendstrup Søndergaard Udviklingskonsulent
Phone: +4521723438
Email:


Sabrina Bloch Sørensen Studentermedhjælper
Email:




Mette Brinch Thomsen Udviklingskonsulent
Email:


Christian Wahl Ph.d.-studerende
Email: